LARK

1. februar 2020

Så er det tid til danseaften i Annisseforsamlingshus ligesom i de gode gamle dage! Vi har igen booket LARK til at komme og spille for jer, og de har også denne gang lovet en god omgang dansepop.
Vi åbner dørene kl. 19. LARK går på kl. 21.
Baren er åben med salg af lækre drinks og gode øl til rimelige priser. Samt mulighed for at købe lidt let at spise.

Bandet skriver selv:

En aften med Lark begynder eksempelvis til Danseorkestret’s store hit “Kom tilbage nu” – den fylder med garanti dansegulvet . Herfra går det med hits fra Michael Jackson, Tøsedrengene mfl . til kendte rocknumre som Proud Mary . Du møder vores sangerinde Jeanne folde sig ud i både heftige disco hits, 80ér numre, og nyere numre, og Jan – vores guitarist – tage Sweet Home Alabama i “ed”
Pris per billet: kr. 125,-
Forudbestilling af burger: kr. 75,-

Køb billetter
Knappen fører til vores medlemsportal

Arrangementet er kun for voksne over 18 år.